Dr. Cumhur Hakkı ÇANKAYA


Değerli Meslektaşlarım;

Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerinin kalitesini arttırmak için sürekli eğitimi ilke edindik. Bu amaçla Hizmet sunumunda etkinliğin sağlanmasında Birinci basamak sağlık hizmetleri açısından sahada yaşanan tecrübeleri paylaşmak, tüm paydaşlar arasında görüş alışverişi yapmak ve sorunlara çözüm önerileri getirebilmek amacıyla Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde sizlere ulaşmayı hedefledik.

Var olan iş temposu ve ilimizin coğrafi konumunu göz önüne alarak sizlere zorluk oluşturmadan mevcut bilgilerinizi dönem dönem tazelemek veya yeni gelişmelerden haberdar etmek amacıyla yola çıktık ve bu sistemi geliştirdik. Dilediğiniz zaman başvurmak istediğiniz bilgilere ulaşabileceğiniz bir sanal kütüphane niteliği taşıyan bir sistem olarak Halk Sağlığı Uzaktan Eğitim Modülü' nü başlattık.

Sistemimiz ilk olarak "OTİZM” konusu ile başlamıştır. Otizm yaşamın ilk beş yılı içerisinde tespiti halinde, uygulanabilecek uygun tedavi ve eğitim imkânları ile yaşam kalitesini üst seviyeye çıkarılabilecek bit hastalıktır. Bu yüzden çocuğun özellikle 1/1,5 yaş dönemindeki izlemler büyük önem arz etmektedir. İlimiz Otizm konusundaki çalışmalar için pilot il olarak seçilmiş olup bu konuda yaptığımız çalışmalarda en büyük desteği de Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Onur Burak DURSUN'dan almaktayız. Hazırlamış oldukları materyaller ve zaman zaman gerçekleştirecekleri canlı derslerle sizlere daha çok destek olmayı amaçlıyoruz. Özverili çalışmaları için Çocuk Ergen Ana Bilimdalı çalışanlarına teşekkür ederiz.

İlerleyen dönemlerde sizlerin talepleri doğrultusunda farklı konularda da eğitimlerimize devam edeceğiz. İhtiyaç duyduğunuz ve sistemimizde olmasını istediğiniz konuları sizlerle birlikte belirleyip çalışmalarımızı birlikte yönlendirmekten mutluluk duyacağız. Hep birlikte kaliteli hizmet anlayışını geliştirmek dileğiyle, sağlık günler dilerim

                                                                                  Dr. Cumhur Hakkı ÇANKAYA

                                                                                                          Halk Sağlığı Müdürü

 

 

Last modified: Wednesday, 18 March 2015, 3:29 PM