Go to Top
 

AtademiX’te dersler tüm hızla devam ediyor

Kitlesel Açık Çevrimiçi Kurs (MOOC) platformlarının Türkiye’deki ilk kurumsal uygulaması olan ve 29 Aralık’ta Osmanlı Türkçesi, Arapça ve Biyoistatistik dersleri ile eğitim hayatına başlayan AtademiX hızla büyümeye devam ediyor.

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATAUZEM) tarafından gerçekleştirilen AtademiX kısa bir süre içerisinde 2550 kullanıcıya ulaşmıştır. AtademiX bünyesinde bulunan “Osmanlı Türkçesi” ve “Arapça” derslerine kayıtlar halen devam etmektedir. Şubat ayı içerisinde E-Ticaret ve Nvivo ile Nitel Analiz Araştırmaları dersleri eğitime açılacak olup yeni derslerin AtademiX bünyesinde ücretsiz olarak sunulması için çalışmalara devam edilmektedir. Ayrıca Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortak bir proje olan “Otizm Farkındalık Eğitimi” de çok yakında tüm sağlık çalışanlarına ücretsiz olarak sunulacaktır.

AtademiX bünyesinde bulunan derslerde kullanıcıların öğrenme ortamını daha etkili hale getirebilmek için öğrenmeyi destekleyici tüm aktivitelere dersler kapsamında yer vermektedir. Dersler, ders materyallerinin yanı sıra canlı ders uygulamaları ve video kayıtları ile desteklenmektedir. Osmanlı Türkçesi, Arapça ve Biyoistatistik dersleri için gerçekleştirilen canlı dersler katılımcılar tarafından yoğun ilgi ile karşılanmaya devam etmektedir. Erzurum’da bulunan katılımcılar isterlerse ders saatinde Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne (ATAUZEM) gelerek ders hocaları ile birlikte yüzyüze ortamda derslere katılım sağlayabilirler. Ayrıca Osmanlı Türkçesi, Arapça ve Biyoistatistik derslerine ait Youtube’de bulunan 109 video ise 16308 kere görüntülenmiştir. Ders içeriklerine ve videolarına dair olumlu yorumlar kullanıcılardan gelmeye devam etmektedir.

AtademiX ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve derslere katılmak için atademix.atauni.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.